Як слухачі СТАРТ_ІТ стають
веб-фрілансерами ще у школі

Провідний викладач Web-студії Тарас Юрчишин:
«Кожен третій слухач спецкурсів Академії знаходить собі роботу одразу після закінчення»

Ми продовжуємо знайомити вас із командою Академії СТАРТ_ ІТ.

В будь-якій компанії основу успішної роботи становлять професіонали. Саме тому наші викладачі – виключно професіонали-практики з різних галузей ІТ.

І сьогодні ми поговоримо ще з одним фахівцем своєї справи. Наш гість – Тарас Юрчишин, Project Manager ІТ-компанії SpySERP, провідний викладач Академії напрямку веб-розробки.
Пане Тарасе, почнемо з того, що турбує багатьох. Ми переживаємо добу економічної кризи та пандемії коронавірусу. Наскільки вигідно в таких умовах пов'язати своє майбутнє з ІТ?

Займатися ІТ – вигідно. Стосовно локдауну. Спостерігаємо загальний тренд по ринку, коли все більше людей переходить на віддалену роботу, адже це заощадження на всьому. На оренді, на пересуванні по місту. Тобто в підсумку – крім тренду на віддалену роботу та збільшення спілкування з замовниками та колегами в форматі онлайн, суттєво нічого не змінилося. От взагалі – НІЧОГО.
А яка перспектива молодій людині без досвіду знайти роботу у сфері ІТ?

Ну, тут все не так просто. Ринок зараз доволі насичений так званими «джунами» (від англ. junior (юніор)) – молодими фахівцями без досвіду роботи.

Складність з ними полягає в тому, що за великим рахунком біля кожного повинен бути ментор, який в потрібний момент «стукає по голові». Проте вмотивовані «джуни», які самостійно отримують додаткові знання та опановують додаткові компетенції, не мають жодних проблем з працевлаштуванням.
Від теми роботи до теми грошей не так далеко) То ж наступне питання – середній розмір оплати праці у вашій сфері. На яку зарплатню у Львові може розраховувати молодий фахівець без досвіду роботи саме у сфері веб-дизайну?

Ну, якщо це геть «нульовий джуніор», тобто той, з яким ще треба багато працювати – це від 300$. Якщо ж це так само початківець без досвіду, але вже більш компетентний та готовий, то йому не складно знайти роботу за 500-600 $, або і вище.
Чи можуть випускники Академії СТАРТ_ІТ одразу ж йти працювати?

В нас є випускники, які почали заробляти одразу ж по закінченню навчання, або навіть ще до закінчення. Хоча це все ж не базовий курс. Це ті учні, які закінчили відповідні спецкурси («Спеціалізована комп'ютерна підготовка», «Розробка та просування WEB-сайтів»), як правило віком 14-16 років. Та були в нас і такі слухачі, які вже в 13-14 років, закінчивши базовий курс, самостійно знаходили собі замовлення.

Зазвичай кожен третій слухач спецкурсів Академії знаходить собі роботу одразу після закінчення.
Напевне в цих слухачів хороші комунікаційні навички.
Власне про це і питання – наскільки важливі комунікаційні навички, або в цілому так званні soft skills, для успіху в IT?


Насправді комунікація дуже важлива. Наприклад, web-дизайнери та web-розробники. Власне, ми займаємось створенням прототипу сайтів, їх дизайном та програмуванням. І ось в цій професії є два підходи.

Перший – дайте мені чітке технічне завдання, і я вам все зроблю. Цей підхід зараз працює слабенько. По-перше, замовник сам до кінця не знає і не розуміє, чого ж він хоче.

По-друге, веб-розробник не завжди може правильно розтлумачити це технічне завдання. І так чи інакше – доводиться комунікувати та вирішувати купу питань в цьому процесі.

Тому набагато краще для всіх, коли web-розробник просто запитує в замовника – що ти хочеш отримати від цього продукту? Для кого він призначений та для чого потрібний? І виходячи з цього сам пропонує варіанти.

Умовно кажучи, в комунікації між розробником та замовником це виглядає наступним чином. Супер, ви хочете аби ваш сайт був зручним для такої-то аудиторії, бо ваш бізнес орієнтується на таку-то нішу. Як правило в цій сфері конкуренти роблять ось так, а ми це лишимо, це додамо, це приберемо. В підсумку це все дозволить покращити продажі, взаємодію тощо.

Тобто наше завдання – простими словами пояснити людині, чому варто зробити саме так, а не інакше. І, якщо розробник володіє такими навичками, то успіх йому 100% гарантований. А якщо ж це просто – дайте завдання і я зроблю, то вже важче говорити про перспективи.
Ми говорили про IT в цілому, але цікавий ваш прогноз на 5 років саме по вашому напрямку. Яка перспектива на ринку для web-розробників?

Лише розвиток. Адже веб-розробка нікуди не дінеться. Це не тільки сайти, це абсолютно кожен додаток, як, наприклад Booking, «Фішка» чи Uber, чи додаток якогось супермаркету, який ви використовуєте для накопичення знижок та балів.

Різноманітні сервіси в онлайн – це також веб-розробка. Навіть як приклад – конструктор сайтів, як сервіс, де ви можете зробити собі сайт за певним шаблоном. Це теж web-розробка, тільки запрограмована на рівні серверу.

Тому повторююсь: web-розробка – це не лише сайти.
Які конкурентні переваги Академії СТАРТ_ ІТ з точки зору вашої, як викладача та успішного практика?

Швидке та комплексне навчання. Скажімо, можна взяти дитину та навчити її веб-розробці. Вона пройде, наприклад, курс верстки. Втім, якщо вона не буде компетентною в комунікації, в просуванні себе самої, в графічних редакторах, тощо, то сама верстка не дасть їй нічого. Це дарма витрачений час.

І власне, коли дитина приходить в СТАРТ_ІТ, то тут вона здобуває всі ці необхідні скіли. Далі вже сама визначається – чи їй цього достатньо для подальшої роботи, чи просто для загального розвитку, чи може є потреба поглибити та деталізувати свій фах.

Для цього є спецкурси, які вже заточені під дуже конкретну специфіку того чи іншого напрямку в IT. На базі вже набутих знань така дитина може пройти спецкурс дуже швидко, як правило до 10 місяців року часу. І це – швидко.

Отже, немає потреби йти на якісь дворічні, чи п'ятирічні заняття, які ніби будуть робити з вас програміста. Провчившись два роки на курсі базової чи комплексної підготовки, отримавши знання з веб-розробки, робототехніки, графічного дизайну, 3D-моделювання, ви вже чітко знаєте що, як і де можна на сайті зробити.

Після такого курсу ви можете обирати – піти в розробку ігор, чи у веб-розробку, чи прототипування сайтів та дизайну, адже дизайн сайту – це великий окремий напрямок.
Тобто в Академії СТАРТ_ІТ ви можете швидко отримати абсолютно релевантні до сучасних потреб ринку вміння та знання.

Запрошуємо! Навчальний курс «Розробка та просування веб-сайтів»
Презентація веб-проєктів учнів Тараса Юрчишина
Роботи учнів
Записати дитину на навчання
Записати дитину на навчання