Інтерв'ю з слухачами вебкурсу та їх батьками

Веб-розробка за останні 20 років стала невід'ємною частиною нашого життя.

Щодня ми дивимось прогноз погоди, замовляємо їжу, таксі, пильнуємо маршрутку чи купуємо квитки за допомогою різних онлайн-ресурсів.

Про веб-підготовку, перспективи професійного зростання у цій галузі та плани про майбутнє ми поговорили зі слухачами програми «Розробка та просування веб-сайтів» Львівської Академії СТАРТ_ ІТ. Зараз вони працюють над фінальними проектами курсу «Професійна веб-підготовка», створюючи сайти на різноманітну
тематику.

Слухачі Академії СТАРТ_ ІТ та їх батьки поділились своїми враженнями від навчання та планами на майбутнє.
Мехеда Ксенія - 14 років, навчається в Академії 3 роки
Які враження у вас від проєкту?
Було спершу трохи страшно, але позаяк вже давно знаю викладача, то була впевнена, що він мене підтримає. Так і сталося зрештою.

Тему вашого сайту обирали самостійно?
Ми самі обрали тему, це рішення нашої команди за спільними інтересами. В нашому випадку це
проєкт Serial house, з інформацією щодо серіальної індустрії та її новинок.

Плануєте надалі розвиватися у веб-розробці?
На цей момент я реально задумаюся над цим, але розумію, що конкуренція у цьому напрямку дуже висока. Можливо з віком я зміню напрямок, однак впевнена, що далі буду працювати саме в ІТ-сфері. На разі ще думаю про те, в якій саме ніші в межах ІТ розвиватися.

На що треба звертати увагу підліткам, які шукають курси та школи в IT-напрямку?
Найбільшу роль грають навчальна програма та викладачі. Головне - не боятися і звертатися до
викладачів, коли ти чогось боїшся, коли в тебе не виходить. Це в принципі дуже поширена проблема, але власне на своїх помилках можна дуже добре вчитися. Та і загалом, очевидно, що в процесі навчання роль викладача вирішальна. Адже самостійно не все можна опанувати, чи виправити.

Як вам навчання в Академії СТАРТ_ ІТ?
Дуже класно. Я навчилася робити багато корисних речей, і все в принципі залишилось у голові. Ну й ось вирішила, завдяки викладачу, обрати веб-дизайн для більш поглибленого вивчення, аби остаточно визначитися з напрямком.

Чого б ви хотіли додати до навчального процесу?
Зараз мені здається, що всі претензії щодо браку часу у виконанні завдань - це лише претензії. В будь-який момент можна зв'язатися з викладачем в Telegram, Skype, або за допомогою іншого
сервісу. В будь-якому випадку викладач завжди допоможе. Тому жодних побажань чи зауважень в мене немає, мені все подобається.
Діана Дзень, 14 років, навчається в Академії СТАРТ_ ІТ понад 2 роки

Як вам працювати над проектом?
Це було не просто на перших етапах, проте ми справляємось. Викладачі постійно з нами на зв'язку. Ми доволі добре спрацювалися командою, і мабуть, це найголовніше для успіху.

Тему вашого сайту обирали самостійно?
Так, вибір теми залишили за нами. Головне - це узгодити все всередині команди, аби кожному було цікаво, і кожен відчував себе залученим. Мабуть, такий підхід додає ентузіазму.

Плануєте надалі розвиватися у веб-розробці?
Наразі ще не впевнена. Власне, поки є час, я хочу спробувати ті чи інші можливості, аби надалі визначитися, чим би саме я хотіла займатися. Зараз я ще роздумую щодо перспективи роботи у вебдизайні, та і в IT-сфері в цілому.

На що треба звертати увагу підліткам, які шукають курси та школи в IT-напрямку?
Мабуть, перш за все на викладачів. Якщо тобі цікаво, якщо ти відчуваєш, що тебе чують, пояснюють, та вкладають працю, так би мовити, то це найголовніше, як на мене. І звісно ж навчальна програма - важливо розуміти, чи це ті знання, які потрібні.

Які у вас враження від навчання?
Мені все дуже подобається. І стосовно курсів, які ми вивчаємо, і стосовно комунікації з викладачами. Та і зрештою, навчання - це весело, якщо ти вчиш те, що цікаво.

Можливо, чогось забракло в навчальному процесі?
Не знаю, в мене особисто немає жодних зауважень. Мені подобається і курси, і організація процесу навчання, і самі люди в Академії.

Віктор, тато Діани, поділився власними враженнями від презентації проекту, та наголосив, що
цілковито підтримує доньку

Які у вас враження від презентації?
Зізнаюсь чесно, я далекий від сфери ІТ насправді. Але мені цікаво спостерігати за цим проектом, і за тим, як розвивається моя дитина. Головне - що їй тут добре та цікаво, а все решта не настільки важливо.

Чи зможе ваша дитина практично застосувати набуті знання?
Звісно зможе, якщо захоче цього. Зараз вона ще думає щодо планів подальшого розвитку, але в будь-якому випадку я впевнений, що ці знання їй знадобляться. Сучасний світ швидкий, треба встигати за ним. Я ніколи не сумніваюсь в доньці, головне лише, аби вона займалася тим, що їй насправді подобається.

Чому для навчання ви обрали Львівську Академію СТАРТ_ІТ?
Перш за все - через перелік предметів до викладання. Старший брат Діани вже навчався в іншому закладі, тому підказав, що саме на це треба звертати першочергову увагу. Коли ми вивчали перелік курсів в різних школах, аби обрати місце навчання, то саме цей фактор став вирішальним. В Академії СТАРТ_ІТ курси, які діти вивчають, є дуже практичними і передбачають постійне застосування. І це важливий момент для нас.
Віктор Нікітов (14 років) - закінчив курс Комплексна комп'ютерна підготовка (2 роки), зараз навчається на курсі «Професійна веб-підготовка»

Як вам складність проекту та самої теми?
Технічне завдання нам дали, але тему сайту ми обрали ще на етапі формування команди. Кожна команда складалася з трьох учасників як правило, і ми узгоджували теми заздалегідь, аби всім було ОК.

Чи плануєте надалі розвиватися у напрямку розробки сайтів?
Я думаю, що і я, і інші учасники команди будемо займатися цим в майбутньому. Особисто мені це
подобається, адже це не є так складно як програмування, і займає значно меншу часу. В
програмуванні в принципі набагато більше елементів, які необхідно знати, а також працювати з
відповідними бібліотеками. Щодо рішучості інших учасників я говорити не можу, але впевнений, що буду займатися веб-розробкою надалі.

Чи ви вже визначилися з професією?
Ще на разі визначаюся з конкретним напрямком, але не сумніваюсь, що він буде в рамках IT-сфери.

На що треба звертати увагу підліткам, які шукають курси та школи в IT-напрямку?
Перш за все, треба визначитися, що саме найбільше цікавить в IT-сфері. Комусь подобається
розробка ігор, комусь 3D-моделювання чи дизайн. Хтось, як я, йде у веб-розробку. Але власне, якщо вже визначитися з нішею, то далі слід звернути увагу на заглиблення в потрібну тему в тій чи іншій школі. В будь-якому випадку, треба також самостійно шукати інформацію, практикуватись у вашому напрямку та докладати зусиль. Якщо, наприклад, ви хочете розвиватися в 3D-моделюванні, слід постійно практикувати це, та поповнювати портфоліо новими роботами.

Які у вас враження від навчання в СТАРТ_ІТ?
Мені подобається, в мене класна команда, з якою можна не лише працювати, але і спілкуватися на різні теми. Викладачі добрі, не сваряться і допомагають, тому не маю на що поскаржитись.

Можливо, чогось забракло в навчальному процесі?
Мене в цілому все влаштовує. Хіба інколи 3 години пар не завжди вистачає, аби повністю зробити те, що ти хочеш, з викладачем. Ну а коли працювати над проектом дистанційно, з дому, то це може забрати додатковий час, але можна поспілкуватись та порадитись з викладачем.

Віталій Нікітов, батько Віктора, розповів про власні враження від навчання сина, та пошук відповідної школи


Які у вас враження від презентації* (*попередня презентація розробки сайту)?

Це вже не перша презентація, і я бачу, що діти розвиваються. Це хороша можливість - на власні очі переконатися, що діти займаються практичним навчанням, а не якимись дурницями. Вони працюють над тим, що в майбутньому зможе принести їм користь.

Чи зможе ваша дитина практично застосувати набуті знання?
Не сумніваюсь в цьому. Я по ньому бачу - в сина виходить це робити, він має таке бажання, і ми
будемо це далі підтримувати.

Чому для навчання ви обрали Львівську Академію СТАРТ_ ІТ?
Ми дивилися у Львові на той момент було лише дві такі Академії – СТАРТ_ ІТ та конкуруючий
заклад. Тут нам було по розташуванню ближче. Ну і звісно ж переглянули відгуки, де батьки дуже хвалять і рекомендують цей заклад. Тому обрали Академію СТАРТ_ІТ і не шкодуємо.

За якими критеріями робили вибір?
Ми перш за все дивилися на навчальну програму. Викладачів ми не могли обрати, які є так і є. Але ми звертали багато уваги на відгуки про викладачів – фахівців ІТ-компаній, та Академію в цілому. Це і стало вирішальним показником.
Андрій Костін (16 років, навчається в Академії перший рік)

Як вам працювати над проектом?
В цілому не надто складно. Були певні моменти, які потребували більше зусиль, і залучення. Але зараз все йде нормально. У нас непогано спрацювалася команда, викладачі допомагають в складних моментах.

Тему вашого сайту обирали самостійно?
Так, це було наше рішення. Власне, обирали з того, що нас цікавить, і це було спільне рішення.

Плануєте надалі розвиватися у веб-розробці?
Можливо так. Я бачу великий потенціал цього напрямку, хоча звісно і конкуренція відповідна. Наразі я ще не заглядаю так далеко, визначаюсь з тим, що є. В цілому планую далі рухатись в IT-напрямку, хоча ще визначаюся з тим, в якій конкретній ніші я буду працювати. Часу достатньо, тому поспішати не має потреби. Краще спробувати себе в кількох напрямках, перш ніж приймати остаточне рішення.

На що треба звертати увагу підліткам, які шукають курси та школи в IT-напрямку?
Думаю, головне, це все-таки ті предмети, які вивчаються. Від того, що я вчу, безпосередньо залежить мій рівень, тому мені важливо, аби це були практичні та корисні речі. Але так-то звісно, воно все в комплексі: і навчальна програма, і викладачі, і місце розташування.

Які у вас враження від навчання?
Мені подобається тут вчитися, і враження загалом позитивні. Я вчуся в Академії не так довго, раніше кілька років навчався в іншій IT-школі. І поки що мені все підходить.

Можливо, чогось забракло в навчальному процесі?
Наразі не маю якихось зауважень. Мене все влаштовує.

Віктор Костін батько Андрія Костіна

Які у вас враження від презентації?
Цікаво, дуже цікаво. Я сам безпосередньо не дуже тісно пов'язаний з цією сферою, але бачу, що за цим майбутнє. Тому залишається лише радіти, що наші діти не відстають від світу, так би мовити.

Чи зможе ваша дитина практично застосувати набуті знання?
Мій син зможе, якщо захоче, якщо йому це буде подобатися. Поки що йому все подобається у навчанні. Тому думаю, він буде і далі рухатися в цьому напрямку, і шукати, що конкретно йому підходить. В будь-якому разі головне, це дати дитині свободу вибору.

Чому для навчання ви обрали Львівську Академію СТАРТ_ІТ?
Перед цим ми навчалися кілька років в іншому закладі. І ось, почули багато відгуків хороших,
пошукали інформацію в інтернеті, і вирішили спробувати. Та і добиратись зручніше набагато. Синові усе подобається. Так що думаю, ми зробили все правильно.
Записати дитину на навчання
Записати дитину на навчання